ÜRÜNLERİMİZ / FLOMAX

FLOMAX

EC FERTILIZER
NPK GÜBRESİ HARMANLANMIŞ
3-30-10,5+ME

Garanti Edilen İçerik w/w
Toplam Azot % 3
Amonyum Azotu (NH4-N) % 3
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2-O5) % 30
Suda Çözünür Bor (B) % 3
Suda Çözünür Molibden (Mo) % 3

FLOMAX, tamamı suda çözünür meyve tutumu ve meyve sapı kalınlaşmasında son derece yüksek etkiye sahip özel bir ürünümüzdür. FLOMAX ‘in etiket beyanındaki çok sayıdaki elementlerin haricinde özel vitaminler (B1, B2, B12), folik asit ve 100 litre suya 75 ppm’de / 15 ppm’likölçüsünde kullanıldığında kalıntı çıkarmadığı için GA-3 olarak formülize edilen gibberellik asit ilave edilmiştir. FLOMAX, çiçeklenme öncesi dönemde, çiçeklendirmede, açmış çiçeğin meyve tutumunda, tutmuş meyvenin et kalınlığının arttırılarak tonaj yapılmasında önemli işleve sahip bir ürünümüzdür. Bitkinin üzerine kaplama şeklinde yapılacak uygulama ile arı ve hormon kullanmadan meyve tutumu sağlayabilecek güçte özel bir gübredir. Yaz ve kış aylarında çiçek fizyolojisi ortam koşulları nedeniyle yaz aylarında dişiçik tepesi uzayıp erkek organların sapları kısa kalmaktadır. Bu olay kış ayında tam tersi yöndedir. Bu da bitkilerdeki çiçek fizyolojisini düzenleyen
bitkinin biyokimyasal tepkimeleri oluşturmamasından kaynaklanır.Bitkilerin stres koşullarında yanlış beslenmesinden doğan arazlardır.Buaşamada FLOMAX uygulanarak bitkilerdeki çiçek fizyolojisini kısa sürede düzenleyerek döllenme bozuklukları ve arazını kısa sürede düzenler ve verim kayıplarının önüne geçer.

Meyve ağaçlarında;
Birinci uygulama çiçek başlangıcında, İkinci uygulama çiçek taç yapraklarının % 80 döküldüğünde olmak üzere toplam 2 uygulama yapılmalıdır. YAPRAKTAN yapılacak bu uygulama 100 litre suya 100 gram FLOMAX ve 200 cc olacak şekilde amino asit katkılı sıvı deniz yosunu ALGIMAX ilave edilmesi önerilmektedir. FLOMAX ‘İN meyve ağaçlarına uygulanması sonucunda polen oluşumunu arttırdığı ve dişi çiçeğin boynunu uzatarak döllenmeye katkı sağladığı görülmüştür. 100 litre suya 75 gram FLOMAX ilave edilerek YAPRAKTAN uygulanmalıdır. DAMLAMA SULAMA sistemi ile yapılacak uygulamalarda bir dekara (1.000m2) 250 gram gelecek şekilde uygulama yapılmalıdır.YAPRAKTAN uygulama dönemleri aşağıda belirtilmiştir. DAMLAMA SULAMA sistemi ile yapılacak uygulamalar özellikle dikimden sonra 2 veya 3 hafta içinde yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Kalıntı ve leke kesinlikle bırakmaz. Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz. Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik), FLOMAX uygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz.

Bakır haricinde her türlü bitki koruma ürünü (insektisit, fungusit, herbisit) ve besleme grubunda yer alan ürünler ile karışır.

Yukarıda belirtilen değerler, tavsiye niteliğindedir. Uygun dozlar tarımsal analiz sonuçlarına göre bu konuda teknik bilgisi olan kişilerce belirlenebilir. Tavsiye edilen uygulama miktarını aşmayınız.

Ürün Uygulama Dönemi Uygulama Sıklığı
Tüm sera ürünlerinde (plastik örtü altında yetiştirilen) Yapraktan birinci uygulama: Fide dikiminden sonra, bitkinin 25 – 30 cm boyuna ulaştığı ve ilk çiçek açımından sonraki ilk günlerde( 2-3 hafta gibi) Yapraktan ikinci uygulama: İlk uygulamadan 1 hafta – 10 gün sonra yapılmalıdır. Üretim sezonu boyunca
Bağda Çiçeklenmeden önce, silkme döneminde yapraktan uygulanmalıdır. 2 – 3 tur uygulama yeterlidir
Meyvecilik Çiçeklenme öncesi yapraktan uygulanmalıdır  
Patates ve şeker pancarı 3-4 yapraklı olunca, ilk çapa yapıldıktan sonra yapraktan uygulama yapılmalıdır.  
Pamuk Tarak oluşumundan önce yapraktan uygulanmalıdır.  
Çilek ve kesme çiçekte Fide dikiminde 15 – 20 gün sonra YAPRAKTAN, meyve / gonca tutumundan önce ve her hasat / kesim dönemleri sonrası yapraktan uygulanmalıdır Hasat sıklığına bağlı olarak

Flomax 500 ml
Flomax 500 ml


Tüm Hakkı Saklıdır © Agrotech Tarım Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Sitede kullanılan resimler ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
Tasarım & Uygulama: Aynur Uğurlu