ÜRÜNLERİMİZ / MOZBOR

MOZBOR

MİKRO BİTKİ BESİN MADDELERİ KARIŞIMI
EC FERTILIZER

Garanti Edilen İçerik w/w
Suda Çözünür Bor (B) % 10
Molibden (Mo) % 3
Çinko (Zn) % 3

Bitkiler, dengesiz gübreleme ve olumsuz çevresel faktörlere bağlı olarak çiçeklenmede ve bu koşullara maruz kalan çiçeklerdeki polen oluşumunda zayıflıklar gösterebilmektedir. MOZBOR, bu durumdaki sıkıntılı bitkilerde oluşan sorunlu çiçekleri ani müdahalelerle kısa sürede düzenlemek için geliştirildi. MOZBOR özel bir bor, çinko ve yüksek molibden oranıyla (min % 3 Mo) desteklenen bir ürünümüzdür.

MOZBOR bitkideki çiçek fizyolojisini oluşturan enzimatik reaksiyonları olumlu yönde etkileyerek çok hızlı bir etki ile çiçekleri güçlendirmektedir. MOZBOR, bitkinin bor, molibden, çinko ihtiyacını karşılaması yanında, çevresel etkilere bağlı zayıf çiçek oluştuğu durumlarda çiçekleri canlandırmak, zamansız dökülmesini engellemek için kullanılan son derece özel bir çiçek kuvvetlendiricidir. MOZBOR, çok kuvvetli çiçeklendirici özelliğe sahip olması nedeniyle bitkiler üzerinde kapalı kalmış ( kör çiçek ) çiçeklerin dahi açılımını sağlayarak verim kaybının minimum düzeye inmesini sağlayabilmektedir. MOZBOR, tüm sebze ve meyvelerde çiçeklenme başlangıcı ile birlikte YAPRAKTAN, gerektiğinde de DAMLA SULAMA sistemi ile de toprağa uygulanabilmektedir. YAPRAK uygulamalarında ilaç ve gübrelerle birlikte kullanılması durumunda; 100 litre suya 50 – 75 gram MOZBOR uygulanabilir. YAPRAKTAN tek başına uygulamalarda 100 litre suya 100
gram MOZBOR uygulanabilir. Uygulamalar 15 gün ara ile yapılmalıdır. Sonuçların maksimum seviyelere çekilmesi için 200 gram amino asit katkılı sıvı deniz yosunu CYTOMAX ilave edilerek uygulamanın yapılması yeterlidir. Üretimin seralarda yapıldığı türlerde, uygulamalar bir üretim sezonu boyunca devam ettirilmelidir. DAMLAMA SULAMA sistemi kullanılarak yapılacak uygulamalarda bir dekara (1.000 m2) 250 gram MOZBOR uygulaması yapılabilir.

Kalıntı ve leke kesinlikle bırakmaz. Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz. Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik), MOZBOR uygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz.

Kalsiyum, potasyum ve bakırlı preparatlarla karışmaz. Diğer gübre ve ilaçlarla karışabilir.

Mozbor 500 ml
Mozbor 500 ml
Mozbor 1 L
Mozbor 1 L


Tüm Hakkı Saklıdır © Agrotech Tarım Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Sitede kullanılan resimler ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
Tasarım & Uygulama: Aynur Uğurlu